“متاسفانه در تهران شاهد آبیاری فضای سبز به شیوه سنتی در ساعاتی از روز بودیم که شدت تبخیر بسیار بالا است” این بخشی از گفته‌های حسین اشک‌تراب رییس کمیته بین المللی بازیافت آب (WateReuse) سانتاکلارا، یعد از بازدید از شهر تهران بوده است (متن کامل خبر: https://goo.gl/LqdyRG).
به کارگیری سرویس آبیاری هوشمند، موجب صرفه جویی در مصرف آب و ایجاد انعطاف‌پذیری سیستم آب‌رسانی با شرایط گوناگون زمین و منطبق شدن با نوع نیاز گیاه است. علاوه بر این، چنین سیستمی امکان کنترل، برنامه ریزی و تنظیم برنامه زمان بندی آبیاری را بدون نیاز به تخصص و آموزشی ویژه فراهم می‌کند.

برای ایجاد یک سیستم آبیاری هوشمند در مناطق شهری نیاز به ایجاد زیرساخت اینترنت اشیای مناسب وجود دارد. خوشبختانه با راه‌اندازی شبکه عمومی اینترنت اشیای لینک‌نت، پوشش خوبی در شهر تهران فراهم شده و به‌زودی در سایر شهرهای ایران گسترش می‌یابد. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شبکه عمومی اینترنت اشیای لینک‌نت روی لینک زیر کلیک کنید.

https://www.link-net.ir/
آبیاری هوشمند

با توجه به موارد یاد شده و اهمیت آبیاری هوشمند به ویژه در شرایط آب‌و‌هوایی کشورمان، این سرویس یکی از گزینه‌هایی بود که از ابتدا برای توسعه در لابراتوار لینکپ پذیرفته شد و هم‌اکنون نیز نسخه پایلوتی از تجهیزات مورد نیاز آن ارایه شده است. در آینده در وبلاگ لینکپ برایتان بیشتر از این سرویس و تاثیرات مثبت آن خواهیم گفت … .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *