اگر از دنبال‌کنندگان لینکپ باشید حتما با تریگ کمپ اینترنت اشیا که از نیمه دوم فروردین ماه امسال، به صورت آنلاین و با همکاری سه مجموعه شناسا، لینکپ و بانا آغاز شد، آشنایی دارید.
این کمپ با هدف کمک به شکل‌گیری استارتاپ‌های جدید در حوزه اینترنت اشیا (IoT) برگزار شد. لینکپ نیز در راستای انجام مسئولیت اجتماعی خود و انتقال تجربه به تیم‌های جوان‌تر، در برگزاری این رویداد مشارکت کرد.
سرانجام در هفته نخست خرداد ماه، بعد از سپری شدن دوره‌های آموزشی سخت‌افزاری، نرم‌افزاری، تقویت مهارت‌های نرم و تیم‌سازی و رسیدن به محصول اولیه، تیم‌ها به ارایه دستاوردهای خود پرداختند.
در تریگ کمپ اینترنت اشیا مجموعا ۸ تیم با ایده‌های در زمینه روشنایی هوشمند، تهویه هوشمند، اینترنت اشیا صنعتی، سلامت و تبلیغات شکل گرفت.

اختتامیه تریگ کمپ اینترنت اشیا

در این کمپ دو ماهه کارگاه‌ها و جلسات منتورشیپ متعددی از سوی سه مجموعه تریگاپ، لینکپ و بانا برای مخاطبین برگزار شد که ارائه مباحث فنی در حوزه اینترنت اشیا، نرم افزار، سخت افزار و … به عهده کارشناسان لینکپ بود. از جمله مهم‌ترین موضوعات مطرح شده می‌توان به کارگاه‌های «معماری سامانه‌های IoT: پروتکل‌های ارتباطی و پلتفرم‌های میانی»، «نکات طراحی محصولات سخت‌افزاری در IoT»، « پلتفرم‌های طراحی UI و UX و Design System»، «نکات توسعه محصول اولیه (MVP) با کمک پلتفرم‌های سخت‌افزاری»، «امنیت اینترنت اشیا و شهر هوشمند»، «دیجیتال مارکتینگ و تولید محتوا» و «طراحی اپلیکیشن در سامانه‌های IoT: نکات برنامه‌نویسی Front-End/Back-End» اشاره کرد.

بعد از گذراندن دوره‌های آموزشی این کمپ استارتاپی، ۷ تیم در روز دمودی به معرفی ایده طرح خود در مقابل داوران پرداختند که بعد از بررسی‌های صورت گرفته از سوی داوران، سه تیم «هوشیار»، «هی مد» و «آرت این تک» مقام اول تا سوم را کسب کردند.

بیشتر بخوانید: برگزاری رویداد تریگ کمپ فرصتی برای خلق کسب‌و‌کارهای نوین اینترنت اشیا

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *